Banyo Tasarımı ve Modelleri

İç mekânların dekorasyon fikirleri yıllar geçtikçe daha modern ve sade bir hal almaya başladı. Zevklere ve tercihlere göre değişen renkler, tarzlar ve kullanım olanakları banyolarda da aynı şekilde devam etmektedir. Uzun yıllar kullanılan banyonuzdan sıkıldıysanız, ufak dokunuşlarla çok güzel banyolara sahip olabilirsiniz. Banyolar tadilat aşamasında farklı dekorasyon fikirleri ile bambaşka bir hal almaya başladı. Banyo dolabı modelleri neden sıradan değildir? Çünkü firmamızda yer alan birçok seçenek artık daha modern tarzdaki ürünleri kapsar. Fayanslar yerini taşlara bırakırken, lavabo ve duşa kabinlerde daha şık ve kullanışlı olmaktadır. Ankara Banyo Tasarımı konusundaki tecrübemizi sizlere yansıtıyoruz.

Banyolarda Tasarımın Çizgisi

Ankara Banyo dekorasyonu için ilk önemli nokta alanın büyüklüğüdür. Çünkü banyo tasarım aşamasında kullanılan malzemeye göre şekillenir. Banyo dolapları, lavabo, duşakabin, banyo seramik modelleri ve diğer malzemelerin buna göre seçilmesi gerekir. Ankara banyo tasarımı alanındaki yenilikleri istediğiniz zaman firmamızdan takip edebilirsiniz. Banyo tadilatı için birkaç noktaya dikkat ederseniz, çok şık banyolara sahip olabilirsiniz. Örneğin seramiklerinize göre banyo dolabı seçerseniz daha az maliyetle işinizi görmüş olursunuz. Banyo dolapları özel üretim olduğunda fiyat bir miktar daha artabilir. Şık bir banyo seti kombininizi tamamlamanıza yardımcı olur. Ankara’da yer alan iç mimar ofisimize gelerek sizin fikirlerinizle bizim kalitemiz birleşir ve ortaya çok zevkli bir banyo ortaya çıkabilir. Bu konuda bize güvenebilirsiniz.

Banyo Tasarımı ve  Tadilatı Nasıl Olmalıdır?

Çok sık kullanılan banyolarda değişiklik yapmak isterseniz işe tasarımını değiştirmekle başlayabilirsiniz. Banyolarda dekorasyon için bazı önemli fikirleri sizlere aktararak yepyeni ve muhteşem alana sahip olmanızı desteklemekteyiz. Dolaplar, aynalar, lavabolar ve farklı duşakabin modelleriyle banyo tasarımına  zevkinizi aktarabilirsiniz. Banyo tasarımı, tabandan tavana kadar yeni tarzdaki ürünlerle banyoları baştan yaratma fikridir. Renkler ve kullanılan malzemelerin seçimi kişiden kişiye değişse de ortak nokta banyoların bambaşka bir havaya bürünmesidir. Bunun için Ankara banyo tasarımı konusunda hizmet veren firmamız değerli müşterilerine bu konuda gerekli hizmeti vermektedir.

Banyolarda Ufak Dokunuşlar

Banyolar genel olarak ıslak zemine ait olduğundan dolayı kullanılan taş veya fayanslarda buna göre seçilmelidir. Bizler banyo tasarımı için sizlere sunduğumuz fikirlerin arkasında olarak, yakışacağını düşündüğümüz malzemeleri kullanmaktayız. Banyo tasarımı ve tadilatı kişinin zevkini yansıtacağı en özel alanlardır. Bundan dolayı dekorasyon firmamız tasarım konusunda tecrübeye sahiptir. Ankara Banyo tasarımı farklılığı bizim fikirlerimizde saklıdır. Banyo tadilatında biz sizin için en iyisini düşünürüz. Çünkü tecrübemiz ve eğitimimiz bu yöndedir.

Yaşam alanına profesyonel bir elin değmesini tercih eden çoğu kişi bir iç mimardan fikir almayı seçebilmektedir. Dekorasyonda iç mimari etkisi daha ortama girildiği anda hemen anlaşılmaktadır. Dekorasyonda tüm detayların uyum içinde birlikteliğini sağlayan profesyonel bir iç mimar, renklerin birbiri ile uyumu, kusursuz aydınlatma, dekoratif eşyaların kullanımına kadar her ayrıntıyı düşünmektedir. Şıklık ve sadeliği birlikte sağlayan profesyonel bir el, gereksiz ve fazla kullanılan dekoratif malzemeleri ortamdan uzaklaştırarak, göz yorulmasını da engellemektedir. Bu nedenle bu işin eğitimini alan kişilerle çalışmak ve dekorasyon yapılacak mekanı emin ellere teslim etmek en iyi seçimdir.

Banyo Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

Dekorasyon sırasında düşünülmesi gereken ve dikkat edilecek ayrıntılar nelerdir sizlere kısaca bahsedeceğiz. Bazen küçük gibi görünen detaylar ve ufak dokunuşlar, ortamın havasını oldukça değiştirebilmektedir. Bu nedenle dikkat edilecek küçük ya da büyük her detay üzerinde durmak oldukça önemlidir. Peki banyo dekorasyonda dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir, gelin inceleyelim;

Ortamda renklerin uyumunun sağlanması son derece dikkat edilmesi gereken bir konudur. Uyumsuz renklerin aynı mekanda kullanılması ortamın dağınık görünmesine neden olmakta ve bu durum da görsel bir yorgunluğa neden olmaktadır. Renk uyumu, nasıl sağlanır örnek vererek anlatacak olursak; beyaz renk ağırlıklı olan bir odaya mavi aksesuarlar kullanılarak verilecek canlılık mavi ve beyazın renk uyumudur.
Duvar nişi de günümüzde dekorasyon için çok fazla tercih edilmektedir. İçerisine led spot yerleştirilen nişler ortama derinlik kazandırarak ayrı bir hava kazandırmaktadır. Ayrıca duvar nişlerinin iç kısmına mekan ile uyumlu bir duvar kağıdı kullanılabilmektedir.
Son zamanlarda evlerin salon ya da yemek odası gibi bölümlerinde ışıklandırma ile ilgili çok güzel detaylar da yapılmaktadır. Örneğin koltukların bulunduğu oturulacak bölümde daha sade ama yemek masasının olduğu kısımda  ise masanın üzerine inen çok şık bir avize tercih edilebilmektedir.
Dekorasyonda küçük obje kullanılmaması da dikkat edilmesi gereken bir konudur. İyi bir iç mimar dekorasyon için genellikle büyük objeleri tercih etmektedir. Fazla ve gereksiz kullanılan objeler ya da süs eşyaları mekanı dağınık göstermektedir. Bunun yerine son derce şık ve kaliteli dekoratif malzemelerden hoş bir vazo, şamdanlar ya da büyük dekoratif bir kase tercih edilmesi daha sade ve şık bir görsellik için önemlidir.

             Profesyonel bir iç mimar yardımı ile yapılan tasarımlarda, dekorasyon için önemli olan tüm bu ayrıntılara dikkat edileceğinden dekorasyonda iç mimari etkisi olduğu hemen hissedilmektedir.

ÜCRETSİZ KEŞİF ve UYGUN FİYAT AVANTAJI İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ

0312 284 5346