Retro Ev Dekorasyonu

Peki, Retro dekorasyon nedir ve nasıl yapılır?

Retro Ev Dekorasyonu, çok fazla geliştirme süreci yaşamasına rağmen Retro tarzı, hala tasarımındaki ilkelerini korur. Nostaljik güzelliğin temsilcisi olan bu stil, iç mekanlarınızı basit ve modern şekilde dizayn etmenize izin verir. 60’lı yıllardan bu yana etkisini sürdüren Retro, sıra dışı bir stil yaratmak isteyenlerin ilk tercihi olarak öne çıkar.

Retro ev dekorasyonu hakkında bilmeniz gerekenleri bu yazıda bulabilirsiniz!

Retro Ev Dekorasyonu Nedir?

Retro stili, vintage, eklektik ve Bohem tarzlarının nostaljik öğelerini içerir. Cesur desen ve renklerin kullanılmasıyla elde edilen Retro, parlak ve canlı gölgelere, turuncu, sarı ve kırmızı tonlarına odaklanır.

Tipik olarak kaotik ve dağınık bir görünümden kaçınmak için iç mekânın tamamında bu renklerden sadece bir veya iki tanesi kullanılabilir. Retro ev dekorasyonu için tercih edilen mobilya veya objelerdeki desenler, her zaman büyüktür. Bu desenler duvarlardan halılara, sandalyelere ve kanepelere kadar her şeyde kullanılabilir. Mobilyalar genellikle yuvarlak, kavisli hatlara sahiptir, ahşap veya deri ile inşa edilmiştir. Retro stilinde biblolar, mekâna eski bir hava ve anlam katmak için açık raflarda yer alır. Keskin kontrast renklere sahip olan Retro mobilyalar, döşemeli koltuklar ve nostaljik parçalar bu dekorasyon stilinin olmazsa olmazları arasında sayılır.

retro ev dekorasyonu - Retro Ev Dekorasyonu Devamını oku…