Mardin Taşı ile Cephe Kaplaması

Doğal taşlar insanlar tarafından farklı medeniyetlerde, yapıtlarda kullanılan en eski yapı malzemeleridir. Mardin doğal taşı da tarih boyunca, mimari projelere uyumlu olarak yapıtlarda başarılı bir şekilde kullanılmıştır. Kullanıldığı yapıtlarda sağlamlık açısından yıllara meydan okuyan bir yapı malzemesidir.

Mardin Taşı adını, hiç bir doğal taşın böylesine güçlü bir referansa sahip olamadığı, 8000 yıllık, antik Mardin şehri yerleşiminden almıştır. Eski dillerde KALE anlamına gelen Mardin şehrini özel ve güzel yapan Mardin Taşı’dır.

Yapıların büyük çoğunluğunda kullanılan bu doğal taş, işleme kolaylığı, sağlamlık, dayanıklılık ve yalıtım özelliklerinden dolayı eşsiz bir özelliğe sahiptir. Mardin Taşı sahip olduğu bu özelliği ve güzelliği sayesinde; binaların temel bileşenlerinden olan kapılar, pencereler, küçük sütunlar, kemerler ve diğer bileşenlerde, zengin ve çeşitli motiflerle kolayca uygulanmaktadır.

Mardin Taşı, ocaktan çıkarıldığında yumuşak, alımlı ve bal rengindedir. Kolay işlenebilme kabiliyeti ve mekanik uygulama imkânı sunan bu özelliğinin yani sıra; gözeneklerinin birbiri ile teması olmaması da yalıtım özelliğini, en üst düzeye çıkarmaktadır. Sıcak ve soğuk iklimlerde çok iyi bir izolasyon sağlayarak, kullanıldığı yapılarda yüksek oranda enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Mardin Taşı ile Cephe Kaplaması

Yapıtlarınızı geleceğe taşıyan bu doğal yapı taşının sizlere sunduğu bir başka mucize de; aradan uzun yıllar geçmesine rağmen aynı malzeme ile yapacağınız tüm restorasyon çalışmalarında, yapılarınızın ilk günkü gibi görünmesini sağlayacak, özgün renk ve deseni koruyabilmesidir. Dolayısıyla binalarınızda görünüm kirliliği olmayacaktır. Mardin taşı her türlü fiziksel ve kimyasal ayrışmaya karşı da son derece dayanıklıdır.

Mardin doğal taşı, yapıtlarınızın gelecek kuşaklara intikal etmesini garantilemekle kalmıyor; hem iç ve hem de dış mekânlarda doğa ile kucaklaşan bir doğal taş kalitesini sizlere sunuyor.Mardin Taşının dayanıklılığı ve yalıtım özelliği, her türlü iklim şartları ve coğrafyada, uygulayanların gurur kaynağı olacaktır.

Mardin Taşı; tıpkı adını aldığı uygarlıkların buluşma yeri olan antik Mardin şehri gibi; kalite ve kullanım rahatlığının yanı sıra; doğal malzemeler dışında hiç bir kimyasala yer vermeyen bir çevre dostu olarak eserlerinizi sonsuzluğa taşıyan bir yapı malzemesidir. Mardin Taşının özgün güzelliğini koruması, kalıcı müşteri memnuniyeti sağlamak açısından önem arz etmektedir.

Şehirlerin hızlı bir şekilde gelişimi yaşamı kolaylaştırmış ve imkanların artmasını sağlamıştır. Baş döndürücü yükseklikteki binalar şehrin dört bir yanını sarmıştır.

Yükselen binalarda enerji verimliliği ve estetik gün geçtikçe dip seviyelere ulaşmıştır.

Yalıtımda kullanılan plastik ve türevi ham maddeli ürünler ısı değişkenliği sonucu bünyesindeki kanserojen bileşenleri açığa çıkarıp insan yaşamına zarar vermektedir.

LEGO İNŞAAT insana faydalı, estetik güzelliği ortaya çıkaran mimari çalışmaları sizlerin hizmetine sunmaktadır. Hiçbir cephe kaplama malzemesi ile bulamayacağınız tarihi görünümlü, el işlemeleri ile yapılan Mardin Taşını sizlerin projelerine uyguluyoruz.

Üstelik zaman kavramını tersine işletiyoruz.

Yıllar geçtikçe Mardin Taşı kaplamaları daha güzel bir görünüme kavuşuyor.

Tarihi bir eser yapmak isterseniz, uzman kadromuz ve taş işleme ustalarımız ile hizmetinizdeyiz…

Dicle Üniversitesi Öğretim Görevlisi  Hamit ADİN’in yazdığı “Mardin ve Midyat’ta Kullanılan Bina Yapı Taşlarının Bazı Fiziksel Özellikleri” adlı makalede;

Isıl İletkenlik, Özgül Isı, Su Emme ve Kuruma ile ilgili bilimsel deney çalışmaları yapılmış ve yapı kullanımına uygunluğu ispatlanmıştır.

mardin taşı saat kulesi - Mardin Taşı ile Cephe Kaplaması

mardin taşı villa cephe kaplama - Mardin Taşı ile Cephe Kaplaması

mardin taşı cephe 1 - Mardin Taşı ile Cephe Kaplaması

mardin taşı medrese 1 - Mardin Taşı ile Cephe Kaplaması

  mardin taşı ile cami kaplama - Mardin Taşı ile Cephe Kaplaması

mardin taşı cami kaplama - Mardin Taşı ile Cephe Kaplaması

mardin taşı bina kaplama - Mardin Taşı ile Cephe Kaplaması

mardin taşı oymalı sütun - Mardin Taşı ile Cephe Kaplaması

mardin taşı ile oyma kapı işçiliği - Mardin Taşı ile Cephe Kaplaması

[related_post]
Ankara Dekorasyon Hizmetleri

ÜCRETSİZ KEŞİF ve UYGUN FİYAT AVANTAJI İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ

0312 284 5346