Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi işlerinizde çözüm ortağınız olmaya hazırız.

Müstakil Ev Çevre Düzenlemesi

Bahçeli bir eviniz mi var?
Peyzaj yaptırıp çocuklarınızın sahip olacağı bir oyun alanı oluşturmak veya sevdiklerinizle birlikte açık havanın keyfini mi çıkarmak istiyorsunuz?
O halde doğru adrestesiniz.

Ankara’da uygulamasını yaptığımız 250.000 m2 peyzaj tecrübemizle hizmetinizdeyiz. Peyzaj mimarımızın size önerileriyle doğaya ve bahçenize uyumlu, uzun süre yaşayabilecek bitkilerle bahçenizi adeta yeni bir yaşam alanına çevirebileceğinize emin olabilirsiniz.
Peyzaj projelendirme ve özellikle müstakil ev çevre düzenlemesi işleriniz için Türkiye’nin her yerinden teklif isteyebilirsiniz.

Site Bahçesi Peyzajı

Şehirde gitgide azalan yeşil alanlar nefes aldıracak alanlar aramamıza sebep oluyor. Sitenizin bahçesinde az da olsa bulunan alanı yeşillendirip daha kullanışlı hale getiriyoruz.

Peyzaj, Fransızca “Paysage” sözcüğü ile hayatımıza girerek beşeri, doğal, kültürel ve ekolojik bir kompozisyon halini almıştır.

Çevre Duvarı

Evinizin etrafını dış etmenlerden korumak veya daha özel bir alanda yaşadığınızı hissetmek istiyorsanız çevre duvarı tam size göre. İster desenli çelik kalıp ile isterseniz desensiz düz bir yüzey elde edebilirsiniz. Üstelik düşük maliyet, kaliteli işçilik avantajı ile. Firmamız ile ada parsel bilgisi paylaşarak telefon ile teklif alabilirsiniz. Çevre düzenlemesinin ilk unsuru olan çevre duvarınızı yaptırmak için vakit kaybetmeyin, bizi arayın kazançlı çıkın.

Peyzaj Projesi Çizimi

Günümüzde artan şehir yaşamı birçok kişinin bahçe hayali kurmasına vesile olmaktadır. Bahçeli ev veya hobi bahçesi gibi alternatifler sayesinde özellikle hafta sonları kaçamak yapmak isteyenlerin ilk adresi olmaktan dolayı çok mutluyuz. Özellikle peyzaj sektöründe yılların vermiş olduğu tecrübeye dayanarak verdiğimiz hizmetlerden dolayı müşterilerimizin gülümsemesi bizim için ayrıca önemlidir. Peyzaj mimarlığı konusunda kendimize olan güvenimizi işimize yansıtarak, kullanabilir ve çok özel bahçeler dizayn ediyoruz.

2014 yılından günümüze değin yenilikçi tasarımları profesyonel bir kadro aracılığı ile gerçekleştiren Lego İnşaat peyzaj tasarımı ve uygulamada aranılan tüm nitelikleri karşılamaktadır.

Projelendirmede kültürel ve tabi peyzajın ekolojik sürdürülebilirliğini korumak ve ekolojik çeşitliliği güvence altına almak esasını benimseyen Lego İnşaat hali hazırdaki doğal kaynakların aktif olmasını ve üretken kalmasını sağlamaktadır. Söz konusu tüm kaynakların fayda sağlama potansiyelini arttıran işletme, yenilikçi tasarımları ile üstün kalite imkanı sunmaktadır.

İşletme tasarımda çizgi ile tüm oluşumlar; form ile kesinlik, bütünlük gibi hisler; ölçü ile denge elemanı; aralık ile ilişki yakınlıkları; doku ile algılanış; renk ile dikkat çekme; ışık/gölge ile dinginlik, derinlik gibi sezgiler; vurgu ile odaklanma; dizi ile tasarım mantığı; hareket ile peyzaj oluşum ve ulaşım alanlarını ifade etmektedir. Ritim, aralıklı tekrar, denge, zıtlık, uygunlaştırma, egemenlik, birlik, hiyerarşi, tamamlık gibi ilkelere bağlı kalarak gerçekleştirdiği tasarım çalışmaları esnasında, yararlanılacak materyalleri belirlemektedir. Böylece zaman tasarrufunu garantilemekte ve her bütçeye uygun çözümlere kısa zamanda ulaşmaktadır.

İşletmede peyzaj projeleri;

– Alanın an itibari ile durum ve sınırlarını gösteren Avan Proje,

– Kullanıma uygun kazı-dolgu hesaplarının ve eşyükselti eğrilerinin bulunduğu Alan Plastiği,

– Tasarımın uygulanması için gerekli olan ölçü, materyal, imalat özellikleri ve röper noktalarının yer aldığı Aplikasyon Projesi

– Kesin projeye, kullanıma ve ortam habitatına uygun yapılacak olan aydınlatma, sulama ve drenaj sistemlerini ayrı ayrı gösteren Altyapı Sistemi Planları

– Uygun ölçeklendirilen ve mevcut/önerilen alan kullanım şekillerini içeren Kesin Proje

– Aynı ölçeğe sahip, alanda yer alması tasarlanan bitki kompozisyonunun sergilendiği Bitkilendirme Projesi

– Kullanımı öngörülen yapı veya alanların ölçü ve görünüşlerinin yer aldığı İmalat Detayları

– Tasarım alanının farklı kısım ve perspektif açılardan gösterildiği (2D) Kesit ve (3D) Görünüşler

– İşveren istek ve kabulleri doğrultusunda kullanımların tür, miktar ve fiyatlarının sunulduğu Metraj Ve Keşif adımlarını kapsamaktadır.

Tüm bu detaylı süreci en kısa zamanda ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti odağıyla işverene sunan Lego İnşaat onay aldıktan sonra belirlenen tarihler aralığında uygulama hizmetini gerçekleştirmektedir.

Görevini layığı ile yerine getiren Lego İnşaat uygulama bitiminde, birbirine zıt olan tabi ve beşeri ilişkileri dengeli hale getirmektedir. Tüm uygulamaların zamanında tamamlanmasının ardından fiziki elemanlar ile açık alanların bağımsız fonksiyonlarının uluslararası trendlere uygun olarak birleştirdiği gözlenmektedir. İşletme insanların dış mekan deneyimlerini geliştiren bir sanat icra etmektedir.

Lego İnşaat ev, kış veya hobi bahçelerini, oyun, spor ve rekreasyon kullanım alanlarını ihtiyaç ve hayalleri doğrultusunda düzenletmek isteyen herkesi kalite, moda ve gelişmiş ön izleme teknolojilerinin buluştuğu noktaya davet etmektedir. Özgün çizgilerimizi koruyarak kendini sürekli geliştiren firmamız sosyal medya hesapları (facebook.com/legorasyon) ve web sitesi üzerinden her an bilgi edinilebilecek konumdadır. İletişim, canlı destek gibi kanallardan ulaşım sağlanabilmenin yanı sıra ücretsiz keşif veya fiyatlandırma listelerinin talep edilmesi de mümkündür.

Peyzaj Danışmanlığı

Mevcut bulunan bahçeniz için firmamızdan istediğiniz zaman destek alabilirsiniz. Peyzajcılığı ilgilendiren her konuda gerekli yardımı yapmaya hazırız. Çiçek, bitki, ağaç ve daha birçok açıdan bahçenizde güzel izler bırakabiliriz. Verdiğimiz bu hizmet sayesinde sevdiklerinizle çok özel zamanları bu bahçede geçirebilirsiniz. Peyzaj mimarisi bitki ve doğal yaşam canlılarıyla ilgilenme sanatıdır. Havuz, yeşil alan, çit ve daha birçok detay ile boş olan araziyi dantel gibi işleme sektörüdür. Sadece boş arazilerde değil, apartmanların arasında, sahil yollarında ve özel alanlarda firmamız doğru projeleriyle sizlerle olacaktır.

Ankara’da Zirvedeyiz

Ankara’da yer alan ofisimiz sayesinde bize ulaşmak isteyen müşterilerimiz aynı zamanda resmi internet sayfamızdan da bizlere ulaşabilirler. Arada kalmış küçük alanlar veya yaşam alanı olan bakımsız bahçeleri en kullanışlı hale getirirken kaybettikleri doğallıkları tekrar kazandırmaktayız. Manzara resimlerini artamayacak bir güzellik için bizimle hemen iletişime geçin. Yüksek tecrübeye sahip peyzaj mimarlarımız eşliğinde kullanmak istediğiniz alanlara harikalar yaratabiliriz. Yeşilin her tonunu kullanarak araya serpiştirdiğimiz gökkuşağı renkleri size masal kitaplarını anımsatacak. Peyzajcılığın tam adresi olduğumuz ve sizlere destek olduğumuz sebebiyle varlığımızı uzun yıllar korumayı hedefliyoruz.

Ankara Peyzaj İle Gelen Yaşam Alanı

Park, bahçe, beton yığınları, kullanılmayan atıl durumda olan alanlar ufak ve sihirli dokunuşlarla yepyeni yaşam ve nefes alınan alanlara dönüşmektedir. Mis gibi çiçekler, her tarzda yer alan ağaçlar, çimler, yapay havuzlar, farklı renkteki taş döşemeleri ile her küçük alanı dekore ederek tarzınızı yansıtmaya çalışmaktayız. Kentsel peyzaj ve daha birçok farklı alanda verdiğimiz hizmetler neticesinde nefes alınabilen ve doğa ile iç içe kalınabilen yaşam alanları oluşturmaktayız. Referanslarımızı https://legorasyon.com/referanslarimiz adresinden inceleyebilirsiniz.

Peyzaj ve Peyzaj Tasarımı Özellikleri

Uzun zaman önce, kullanılan renklerin tabii görünüme sadık kaldığı bir manzara resmi olarak bilinen peyzaj günümüzde herhangi bir alan için hedeflenen nitelikler dahilinde geliştirilen fikirler bütünü olarak tanımlanmaktadır.

Söz konusu alanlar evden bahçeye, okuldan kamp alanına, hastaneden sportif ve rekreasyon faaliyet gerçekleştiren tüm tesisleri kapsamaktadır. Ayrıca dağ, akarsu, ova, bitki örtüsü ve yol gibi fiziki elemanları bünyesinde toplamaktadır.

Doğa ve insan ilişkilerinin düzenlenmesini amaçlayan peyzaj projeleri fonksiyonel, ekonomik, estetik ve kültürel kriterlerin hesaplanması sonucunda oluşturulmalıdır. Kültür ile tabiat arasında köprü görevi gören peyzaj tasarımı, beşeri ilişkiler neticesinde oluşan örf, adet, ahlak, etik ve sosyolojik kurallara da uyum sağlamalıdır. Ayrıca iklim, flora ve fauna çeşitliliğine, manzara ve koku kaynaklarına bağlı olarak peyzaj ve çevre düzenlemesi şekillendirilmelidir.

 

Sincan Belediyesi Peyzaj Tasarım ve Uygulama İşi - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi

Park yapım çalışmaları 1 - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi

 

Sincan Belediyesi Peyzaj Tasarım ve Uygulama İşi3 - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi

Yenikent Toki Blokları Park Yapımı - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi

Park yapım çalışmaları 3 - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi  Park yapım çalışmaları 5 - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi

Park yapım çalışmaları 6 - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi

peyzaj çalışmaları - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi

Sincan Belediyesi Park Yapım Çalışması - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi

Sincan Belediyesi Park Yapım Çalışması2 - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi

Koşu Yolu Yapım İşi - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi

Kilitli Parke Taşı Uygulamaları - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi

Ankara Üniversitesi Peyzaj Çalışması 2 - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi

Ankara Üniversitesi Peyzaj Çalışması - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi

Garanti Bankası Çevre Düzenlemesi - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi Hz. Ömer Camii Andezit ve Korkuluk İşi - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi Ihlamurkent Park Yapımı - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi Kaldırım Çalışması - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi Kilit Taşı Uygulama - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi

kilit taşı döşemleri 2 - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi

kilit taşı döşemleri 3 - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi

kilit taşı döşemleri 4 - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi

koşu yolu yapımı toprak - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi

Sincan Belediyesi Park Yapım Çalışması3 - Peyzaj ve Çevre Düzenlemesi

 

ÜCRETSİZ KEŞİF ve UYGUN FİYAT AVANTAJI İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ

0312 284 5346