Mardin Taşı ile Cephe Kaplaması

Doğal taşlar insanlar tarafından farklı medeniyetlerde, yapıtlarda kullanılan en eski yapı malzemeleridir. Mardin doğal taşı da tarih boyunca, mimari projelere uyumlu olarak yapıtlarda başarılı bir şekilde kullanılmıştır. Kullanıldığı yapıtlarda sağlamlık açısından yıllara meydan okuyan bir yapı malzemesidir.

Mardin Taşı adını, hiç bir doğal taşın böylesine güçlü bir referansa sahip olamadığı, 8000 yıllık, antik Mardin şehri yerleşiminden almıştır. Eski dillerde KALE anlamına gelen Mardin şehrini özel ve güzel yapan Mardin Taşı’dır.

Yapıların büyük çoğunluğunda kullanılan bu doğal taş, işleme kolaylığı, sağlamlık, dayanıklılık ve yalıtım özelliklerinden dolayı eşsiz bir özelliğe sahiptir. Mardin Taşı sahip olduğu bu özelliği ve güzelliği sayesinde; binaların temel bileşenlerinden olan kapılar, pencereler, küçük sütunlar, kemerler ve diğer bileşenlerde, zengin ve çeşitli motiflerle kolayca uygulanmaktadır.

Mardin Taşı, ocaktan çıkarıldığında yumuşak, alımlı ve bal rengindedir. Kolay işlenebilme kabiliyeti ve mekanik uygulama imkânı sunan bu özelliğinin yani sıra; gözeneklerinin birbiri ile teması olmaması da yalıtım özelliğini, en üst düzeye çıkarmaktadır. Sıcak ve soğuk iklimlerde çok iyi bir izolasyon sağlayarak, kullanıldığı yapılarda yüksek oranda enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Mardin Taşı ile Cephe Kaplaması

Yapıtlarınızı geleceğe taşıyan bu doğal yapı taşının sizlere sunduğu bir başka mucize de; aradan uzun yıllar geçmesine rağmen aynı malzeme ile yapacağınız tüm restorasyon çalışmalarında, yapılarınızın ilk günkü gibi görünmesini sağlayacak, özgün renk ve deseni koruyabilmesidir. Dolayısıyla binalarınızda görünüm kirliliği olmayacaktır. Mardin taşı her türlü fiziksel ve kimyasal ayrışmaya karşı da son derece dayanıklıdır.

Mardin doğal taşı, yapıtlarınızın gelecek kuşaklara intikal etmesini garantilemekle kalmıyor; hem iç ve hem de dış mekânlarda doğa ile kucaklaşan bir doğal taş kalitesini sizlere sunuyor.Mardin Taşının dayanıklılığı ve yalıtım özelliği, her türlü iklim şartları ve coğrafyada, uygulayanların gurur kaynağı olacaktır. Devamını oku…

Ankara Ev Dekorasyonu ve Tadilat

Ankara Ev Dekorasyonu firması olarak çizimden uygulamaya kadar tüm süreçleri sizin adınıza takip ediyoruz. Dekorasyon evli, bekar tüm bireyler için çok önemli bir unsurdur. Yaşam alanınıza tarz katmak ve kullanışlı hale getirmek sizi evinizde rahat ve mutlu hissettirecektir. Ev dekorasyonunda belirlenecek tarz her bir birey için farklıdır ve farklı olmalıdır. Evde en çok kullandığınız ve vakit geçirdiğiniz bölümden başlayarak dekorasyon fikirleri yürütülebilir. Örneğin en çok kullandığınız alan salondur ve buradaki dekorasyon fikirleri çok önemlidir. Zira bu alandaki yer döşemesi, ev aksesuarları, dekoratif ürünler, perde seçimi, duvar rengi veya duvar kâğıdı seçimi en temel unsurlardandır. Hem siz hem de misafirleriniz bu alanı kullanacağı için bu alana özenilmesi ve sizi yansıtan bir tarz olması önemlidir. Sadece salon için değil siz en çok hangi alanda vakit geçiriyorsanız o alanın size ve tarzınıza uygun olması o alanda sizlere kaliteli bir zaman ve rahatlık sağlar. Ev tadilatı ve dekorasyonu için konuştuğumuzda yalnız bir odayla ve alanla sınırlı kalamayız çünkü ev bir bütündür hiç fark etmez ister 1+1 ister 7+2 olsun balkon dekorasyonu dahil her alanı iyi değerlendirdiğiniz zaman kalite ortaya çıkacaktır.

ev dekorasyonu ve tadilat firması - Ankara Ev Dekorasyonu ve Tadilat

Devamını oku…

Anahtar Teslim Tadilat Dekorasyon Firmaları

ev tadilat - Anahtar Teslim Tadilat Dekorasyon Firmaları

Ankara Tadilat Dekorasyon Firmaları

Anahtar Teslim Tadilat paketi ile bizi tercih edin hem zamanınız hemde paranız cebinizde kalsın. “Yarın geliyorum” deyip cenazesi çıkan ustalardan sıkıldınız mı? O zaman bir profesyonelle çalışmanın zamanı gelmiş demektir. İşe başlamadan önce sözleşmemizde ne yazdıysa tadilat sürecinde aynısı uygulanır. İşin gecikmesi durumunda belirlenen gecikme cezası ödemelerden kesilir. Kurumsal olmanın gerektirdiği tüm kuralları biliyoruz ve işlerimizde tamamını uyguluyoruz. “Evimin Tadilata ihtiyacı var ama bütçem kısıtlı” diyorsanız kredi kartına taksit avantajından faydalanabilirsiniz. Kredi kartınızın limiti yetersiz ise elden taksit uygulamamızdan faydalanabilirsiniz. Memnuniyetiniz bizim için her zaman birinci sırada. Komple ev tadilatı maliyetinin veya komple banyo tadilatının tahmini ne kadar tutacağını hesapla.legorasyon.com adresinden online ve ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Devamını oku…

Ankara Tadilat ve Dekorasyon Firması

Ankara Tadilat Dekorasyon Firması olarak ve ülkemizin çeşitli illerinde hizmet vermekte olan firmamız, 5 yıllık bilgi birikime sahip uzman ekiplerimizle deforme olmuş, eskimiş daire içlerinin tamamen (sıhhi tesisat, atık su, kırım, kara sıva, alçı sıva, boya, ısıtma sistemi, seramik, alüminyum asma tavan, alçıpan asma tavan, akrilik tezgah vb, elektrik, kapı, mutfak dolabı,) yenilenmesi ve müşteri memnuniyeti için işin hızlı bir süreçte kusursuz iş teslim yapılmasına önem vermekteyiz. Unutmayınız ki; ev tadilatı uygulaması zahmetli bir iş gibi görünse de doğru bir firmayla ve ehil insanlarla çalışılması durumunda ev tadilatı tarzınızı yansıtan zevkli bir işe dönüşür.

Tadilat ve dekorasyon İşlerindeki başarı, eğitim ve tecrübeden geçmektedir. Firma olarak zamanında teslim, uygun fiyat garantisi veriyoruz. Ön incelemede yerinde keşfini yaptıktan sonra istediğiniz kalitede ve malzemeyle, istediğiniz bütçede ankara ev tadilatı yapıyor. Lego İç Mimarlık İnşaat olarak yaptığımız işin sorumluluğunu alıyoruz.

Ankara Ev Tadilatı ve Dekorasyon Firması - Ankara Tadilat ve Dekorasyon Firması

Devamını oku…

Alçıpan Bölme Duvar Sistemleri

Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan bölme duvar sistemlerinin taşıma özelliği yoktur. Yapılacak olan mahale dik bir şekilde kurulan metal duvar karkasının her iki yüzüne ağır olmayan, hafif alçıpanın yerleştirilerek vidalanması ile oluşturulan, özellikle wc, banyo bölmeleri ile oda duvarları için kullanılan bölme duvar olarak tanımlanabilir.

Alçıpan Duvar

Alçıpan Duvar, en yaygın kullanılan sistemlerden bir tanesidir. Maliyetin düşük olması ve kolay uygulanabilir olması tercih edilme sebebi olmuştur.

Bunun haricinde ikinci en yaygın uygulama cam bölme duvar sistemidir.
Duvara yapıştırılarak kullanılan alçıpan bölme duvarlar son derece kullanışlı, işlevsel ve sağlamdır. Uygulanan alanda dalgalanmaları ortadan kaldırdığından ötürü son derece estetik ve dekoratif bir görüntüye sahiptir. Alçıpan bölme duvar üzerine sıvaya yapıldığı gibi seramik, duvar kağıdı ve boya gibi uygulamalar da yapılabilmektedir. Özellikle mazağaza tadilatları, avm zincir mağaza tadilatlarında yoğun olarak kullandığımız bu sistem fiyat avantajı sunar.

Ankara’da Alçıpan işleri yapan firmamız uzman kadromuz ile hizmetinizde. Uygun fiyat ve kaliteli işçilik için bizleri arayın avantajlı çıkın. Devamını oku…

Ankara Villa Tadilatı

Tadilat ve dekorasyon işi genel olarak belli bir süreyi kapsar. Villa tadilatı ise villa yeni alındığı zaman, villa ile ilgili herhangi bir sorun olduğu zaman ve villada tamamen köklü bir yeniliğe gidilmek istendiğinde yapılmaktadır. Müşteri isteğine, villanın genişliğine göre değişen tasarım süresi ve maliyet, tasarımın uygulama süreci içerisinde olumlu katkı sağlayan en önemli faktördür. Tasarım bütünlüğünü sağlamak ve villa içerisinde güzel bir ambiyansı yakalamak malzeme seçimi ile alakalı bir durumdur. Yaşam alanlarında kullanılan malzemelerin ömrü dolduğunda gerek evde ya da villada bir süre sonra yenileme ihtiyacı doğmaktadır. Bundan dolayı iç mimar tarafından mümkün olduğunda ömrü uzun ve uyumlu aksesuarlar seçilmelidir.villa dekorasyon 1 - Ankara Villa Tadilatı Devamını oku…

Villa İç Mimari Tasarım

Tasarım kavramı, bir planın bir nesnenin belirlenen inşa süreci içerisinde yerine getirilmesidir. Yaşamımızı renklendirmek ve sürekli olarak bulunduğumuz yeri güzel bir ambiyans yakalayarak modern bir görünüm elde edebilmenin yolu tasarlamaktan geçer. İç Mimarlık ise, tasarım fonksiyonunu işlevsel ve verimli kullanabilmek için tecrübeler, bilgiler, hayaller ile gerçekleştirilebilen sektördür.  Devamını oku…

Ev Tadilatı Ankara

Ev Tadilatı

Tadilat kelimesi birçok anlam ile örtüşebilir ancak ev tadilatı kavramını biraz açmamız gerekir. Genel olarak tadilat kavramının anlamı değişiklikler ve değiştirmeler olarak tanımlayabiliriz. Zaman geçtikçe insan bulunduğu yeri değiştirmek isteyebilir, ayrıca yaşamış olduğu yerde karşılaşmış olduğu problemleri onarmak isteyebilir. Tadilat kelime ise tam olarak burada devreye girmektedir. Yaşanılan yer bir iş yeri ya da ev tadilatı belki de villa olabilir. Bulunulan yapı içerisindeki eksiklerin tamamlanması, onarılması ya da yapıya yeni değişiklik yapılması tadilat olarak adlandırılır. Tadilat yapmanın birçok püf noktası ve sebebi vardır. Birçok durumda tadilat yapılabileceği gibi genel olarak psikolojik olarak değişiklik istendiği için tadilat yapılmaktadır. Bulunulan yer içerisinde bu denli bir tadilata elbette ki ihtiyaç vardır.alçıpan tavan - Ev Tadilatı Ankara

Ev Tadilatı Ankara

Dekorasyon ve tasarım anlamında modern görüntü elde etmek için tadilat yapılabilir. Fakat bunun yanında psikolojik olarak yeniliğe gidilmek istendiği için yapılmaktadır. Zaten dekorasyon ve tasarım kavramlarının amacına derinlemesine inildiğinde, bu iki eyleminde değişim istendiğinden dolayı yapıldığını görebiliriz. Bundan dolayı tadilatın yapılması kişi üzerinde olumlu etki bırakacağı gibi moralini yerine getirebilir, psikolojisini de düzeltebilir. Görsel faktörlerin kişi üzerinde etkisi oldukça fazladır. Bu sebeple birçok iç mimar projelerinde değişiklik yapılacak yapı içerisinde tam anlamı ile görsel bir farklılığa gider. Burada asıl amaç göze hitap etmesinin yanında kişiyi mutlu etmesidir. Görsel olarak algılanan değişiklik, kişinin kullanım alışkanlığını da farklılaştıracağından kişinin rutinden uzaklaşması sağlanır.

Tadilat Nasıl Yapılır?

Tadilat; yaşam alanının ya da değiştirilmek istenen alanın dilediği gibi değiştirilmesi ile gerçekleşir. Bundan dolayı tadilat işi gerçekleştirilirken, istenilen yer değiştirilebilir. Yapı içerisinde bulunan odaların boya renkleri başta olmak üzere, zemin kaplamalar değiştirilerek farklı bir ortam elde edilebilir. Asma tavan, uygulanan ortamın tam anlamı ile değişmesine ve lüks görünmesine katkı sağlayan en önemli faktörlerden biridir. Aynı zamanda dışarıdan bakıldığında binanın daha farklı görünmesini istiyorsanız, dış cephe giydirme işlemi yaparak binayı tam anlamı ile değiştirebilirsiniz. Tadilat işleri bina içerisinde bulunan birçok yeri ve bölümü kapsar. Çatı işleri ve çatı üzerinde yapılacak işlemde tadilat kavramına girmektedir. Ev Tadilatı Ankara bina içerisinde sadece size ait alanı kapsadığından fikirlerinizde daha özgür olabilirsiniz.

Ankara Ofis Tadilatı

Yaşanılan atmosferi güzelleştiren çalışmalar arasında ofis mimarisi de yer almaktadır. Ofis tadilatı derin değişimlere sebep olacağı gibi, çalışma alanı içerisinde moral ve motivasyonu sağlayan en büyük faktörlerden birisidir. Ofis tadilatı tamamlandıktan sonra sadece bulunulan yerin daha modern ve şık olmasına katkıda bulunmayıp, aynı zamanda gün içerisinde iş yükü ne kadar fazla olursa olsun, ofis içerisinde daha huzurlu ve verimli hissetmenizi sağlar. Tasarımsal olarak elde edilen görüntü ve ışıklandırmaların iyi bir şekilde kullanılması, ofisin markalaşma vizyonuna katkıda bulunur. Kullanılacak olan tasarımda belirlenen renkler ise, doğru bir şekilde seçildiğinde kurumsal bir hava hissettirir. Bundan dolayı özellikle ofis tadilatlarında renk seçimi başta olmak üzere ışıklandırma ve kullanılacak aksesuarlara da önem verilmelidir.l4 1 - Ankara Ofis Tadilatı

Ofis Tadilatında Nelere Dikkat Edilmeli?

Tadilat ve dekorasyon işlerinde genel olarak dikkat edilmesi nokta tasarımdır. Ofis tadilatında tasarıma ve kullanılan aksesuarlardan çok oluşturulan projeye uygun ışıklandırmaya da özen gösterilmesi gerekir. Işıklandırmanın düzgün ve verim alabilecek şekilde yapılmaması, ofis içerisinde birden fazla kişinin çalışması durumda birçok kişinin rahatsız olmasına sebep olabilir. Bunun için ofis tasarımlarında ışıklandırma daha ön plandadır. Ofis içerisinde seçilecek olan mobilyaların ve koltukların rahat ve konforlu olması gerekmektedir. Gün boyu birçok müşteri ile birlikte her an oluşabilecek duruma karşı hazır bulunabilmek ve verimli olabilmek adına kullanılan mobilya, oturulan koltuk önem arz etmektedir.

Ofis Tadilatında Proje Nasıl Hazırlanır?

Ofis ya da iş yeri tadilatında da her işte olduğu gibi proje planlama ile hazırlanmalıdır. Planlama yapılırken kullanılacak malzemeler ve tasarımsal olarak istekler planlanarak yapılmalıdır. Müşteri isteği baz alınarak yapılan planlamalar da iç mimar ile fikir alışverişi yapılarak projeye daha olumlu yön verilmelidir. Uygulama aşamasında ofis içerisinde kullanılan aksesuarların daha verimli olabilmek adına dikkat çekmemesi gerekir. İş saati içerisinde dikkat çeken bir aksesuar iş verimliliğin azalmasına sebep olacağı gibi, soft olmayan ve dikkat çeken objeler tasarımsal birer kusur olarak sayılabilir. Dekorasyon işlemini yaparken amaç, şık ve modern görünüm elde etmek olmakla birlikte, bulunulan alanın en verimli şekilde değerlendirilmesini sağlamaktır.

Ankara Ofis İç Mimari Tasarım

Dekorasyon ve tasarım yapısında birçok anlam barındırsa da uygulama aşamasında doğru tercihlerin bir araya gelmesi hedeflenen en önemli noktadır. İç Mimar tarafından ofis içerisindeki yapılan değişiklikler her yönü ile verimli olmak durumundadır. Ofis içerisindeki birçok yeri verimli değerlendirebilmek için, kullanılacak malzemelerin ofise uygunluğu iç mimar tarafından bilinmelidir. Tasarım olarak müşteri doğrultusunda çizilen projeler sonucunda iç mimar dokunuşları ile proje renklendirilebilir. Burada en önemli nokta, müşteri ile iç mimarın tasarım anlamında tatmin olmasıdır. Ofis İç Mimari Tasarım mekâna uygulanırken, renk bütünlüğünden çok dikkat çeken detayların kullanılmaması önerilir. Bunun sebebi ise, yoğun çalışma saatleri içerisinde çalışanların odaklarının dağılmamasını sağlamaktır. Herhangi bir ofiste gerçekleştirilen yanlış seçim sonucunda toplantılarda istenilen konu değil, ofisin tasarımı konuşulabilir. Bir Ankara İç Mimarlık Firması olarak bu hususlara dikkat edip tasarımlarımızı ona göre yapıyoruz.ofis mimari tasarım - Ankara Ofis İç Mimari Tasarım

Ofis Mimari Tasarım Uygulanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ofis içerisinde müşteri isteği doğrultusunda belirtilen proje gerçekleştirileceğinde, iç mimar tarafından teknik kısımlar ele alınır. Bu kısımlar ise, gözden kaçan detaylar olarak adlandırılabilir. Gözden kaçan detaylar arasında genel olarak, müşteri tarafından olaya tasarımsal olarak bakılır. Fakat Tasarım uygulanırken, proje aşamasında ışıklandırma işlemi ön planda tutulmalıdır. Dekorasyon ve tasarım sadece modernlikten ve şıklıktan ibaret değildir. İstenilen yerden modern ve şık görünüm elde ederken, aynı zamanda uygulanan yerin verimliliği ve kullanımı göz önünde bulundurulmalıdır.ofis tadilatı - Ankara Ofis İç Mimari Tasarım

Ofis İç Mimari Tasarım Nasıl Belirlenmeli?

Verimli ve sağlıklı çalışmak her ofis bürosunun hedeflerinden birisidir. Birçok alternatif yollar ile verimli çalışmak sağlanabilir. Fakat iş alanında daha verimli olabilmenin en özel ve önemli formüllerinden birisi ise, ofis tasarımıdır. Bundan dolayı Tasarım projesini belirlerken, yenilikçi ve modern bir tasarım seçilmelidir. Mekân içerisinde doğal taşların kullanılması birçok iç mimar tarafından tavsiye edilir. Bunun en büyük sebebi ise, sakin ve verimli hissettirmesidir. Ankara İç Mimari Ofisler olarak daha önce bu konuda birçok proje hazırlayıp ve hayata geçirdik. Planlama aşamasında ofis içerisinde uygulanacak tasarım belirlenirken, doğal taşların yanında içerinin ambiyansını değiştirebilecek şıklıkta ve çalışanların hepsinin yararlanabileceği modern bir ışıklandırma sistemi tercih edilmelidir. Böylece ofis içerisinde tamamı ile tasarımın herkese hitap etmesi sağlanabilir.