Peyzaj Proje Çizimi

Peyzaj, Fransızca “Paysage” sözcüğü ile hayatımıza girerek beşeri, doğal, kültürel ve ekolojik bir kompozisyon halini almıştır. Peyzaj proje çizimi ve peyzaj tasarımı işleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Peyzaj ve Peyzaj Tasarımı Özellikleri

Uzun zaman önce, kullanılan renklerin tabii görünüme sadık kaldığı bir manzara resmi olarak bilinen peyzaj günümüzde herhangi bir alan için hedeflenen nitelikler dahilinde geliştirilen fikirler bütünü olarak tanımlanmaktadır.

Söz konusu alanlar evden bahçeye, okuldan kamp alanına, hastaneden sportif ve rekreasyon faaliyet gerçekleştiren tüm tesisleri kapsamaktadır. Ayrıca dağ, akarsu, ova, bitki örtüsü ve yol gibi fiziki elemanları bünyesinde toplamaktadır.

Doğa ve insan ilişkilerinin düzenlenmesini amaçlayan peyzaj projeleri fonksiyonel, ekonomik, estetik ve kültürel kriterlerin hesaplanması sonucunda oluşturulmalıdır. Kültür ile tabiat arasında köprü görevi gören peyzaj tasarımı, beşeri ilişkiler neticesinde oluşan örf, adet, ahlak, etik ve sosyolojik kurallara da uyum sağlamalıdır. Ayrıca iklim, flora ve fauna çeşitliliğine, manzara ve koku kaynaklarına bağlı olarak peyzaj tasarımı şekillendirilmelidir.

 

Peyzaj Tasarımı Ve Lego İç Mimarlık

2014 yılından günümüze değin yenilikçi tasarımları profesyonel bir kadro aracılığı ile gerçekleştiren Lego İç Mimarlık peyzaj tasarımı ve uygulamada aranılan tüm nitelikleri karşılamaktadır.

Projelendirmede kültürel ve tabi peyzajın ekolojik sürdürülebilirliğini korumak ve ekolojik çeşitliliği güvence altına almak esasını benimseyen Lego İç Mimarlık hali hazırdaki doğal kaynakların aktif olmasını ve üretken kalmasını sağlamaktadır. Söz konusu tüm kaynakların fayda sağlama potansiyelini arttıran işletme, yenilikçi tasarımları ile üstün kalite imkanı sunmaktadır.

İşletme tasarımda çizgi ile tüm oluşumlar; form ile kesinlik, bütünlük gibi hisler; ölçü ile denge elemanı; aralık ile ilişki yakınlıkları; doku ile algılanış; renk ile dikkat çekme; ışık/gölge ile dinginlik, derinlik gibi sezgiler; vurgu ile odaklanma; dizi ile tasarım mantığı; hareket ile peyzaj oluşum ve ulaşım alanlarını ifade etmektedir. Ritim, aralıklı tekrar, denge, zıtlık, uygunlaştırma, egemenlik, birlik, hiyerarşi, tamamlık gibi ilkelere bağlı kalarak gerçekleştirdiği tasarım çalışmaları esnasında, yararlanılacak materyalleri belirlemektedir. Böylece zaman tasarrufunu garantilemekte ve her bütçeye uygun çözümlere kısa zamanda ulaşmaktadır.

 

İşletmede peyzaj projeleri;

 

l Alanın an itibari ile durum ve sınırlarını gösteren Avan Proje,

l Kullanıma uygun kazı-dolgu hesaplarının ve eşyükselti eğrilerinin bulunduğu Alan Plastiği,

l Tasarımın uygulanması için gerekli olan ölçü, materyal, imalat özellikleri ve röper noktalarının yer aldığı Aplikasyon Projesi

l Kesin projeye, kullanıma ve ortam habitatına uygun yapılacak olan aydınlatma, sulama ve drenaj sistemlerini ayrı ayrı gösteren Altyapı Sistemi Planları

l Uygun ölçeklendirilen ve mevcut/önerilen alan kullanım şekillerini içeren Kesin Proje

l Aynı ölçeğe sahip, alanda yer alması tasarlanan bitki kompozisyonunun sergilendiği Bitkilendirme Projesi

l Kullanımı öngörülen yapı veya alanların ölçü ve görünüşlerinin yer aldığı İmalat Detayları

l Tasarım alanının farklı kısım ve perspektif açılardan gösterildiği (2D) Kesit ve (3D) Görünüşler

l İşveren istek ve kabulleri doğrultusunda kullanımların tür, miktar ve fiyatlarının sunulduğu Metraj Ve Keşif adımlarını kapsamaktadır.

Tüm bu detaylı süreci en kısa zamanda ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti odağıyla işverene sunan Lego İç Mimarlık onay aldıktan sonra belirlenen tarihler aralığında uygulama hizmetini gerçekleştirmektedir.

Görevini layığı ile yerine getiren Lego İç Mimarlık uygulama bitiminde, birbirine zıt olan tabi ve beşeri ilişkileri dengeli hale getirmektedir. Tüm uygulamaların zamanında tamamlanmasının ardından fiziki elemanlar ile açık alanların bağımsız fonksiyonlarının uluslararası trendlere uygun olarak birleştirdiği gözlenmektedir. İşletme insanların dış mekan deneyimlerini geliştiren bir sanat icra etmektedir.

Lego İç Mimarlık ev, kış veya hobi bahçelerini, oyun, spor ve rekreasyon kullanım alanlarını ihtiyaç ve hayalleri doğrultusunda düzenletmek isteyen herkesi kalite, moda ve gelişmiş ön izleme teknolojilerinin buluştuğu noktaya davet etmektedir. Özel ve devlet kurumlarından, şahıs hizmetine değin her kitleye hitap edebilen işletme tasarım, dekorasyon ve yapım işlerinden derlediği referanslarını resmi web sitesinde sergilemektedir (legorasyon.com). Özgün çizgilerini koruyarak kendini sürekli geliştiren firma sosyal medya hesapları ve web sitesi üzerinden her an bilgi edinilebilecek konumdadır. İletişim, canlı destek gibi kanallardan ulaşım sağlanabilmenin yanı sıra ücretsiz keşif veya fiyatlandırma listelerinin talep edilmesi de mümkündür.

 

3D Tasarım

3D Tasarım bir diğer adı ile 3 boyutlu modelleme, bilgisayar programları sayesinde yapılan herhangi bir nesnenin görüntüsünün 3 boyutlu olarak çizilmesi demektir. Hatta burada tasarlanan objeler 3D yazıcılar vasıtasıyla gerçek fiziksel bir nesneye dönüştürülür. İhtiyaç neyse, kullanım alanına göre, matematiksel ve mühendislik hesaplamaları yaparak kağıt üzerinden ya da 2 boyutlu çizim üzerinden bilgisayar ortamı üzerinden 3 boyutlu şeklinin çıkartılması 3D tasarımın temelini oluşturur.

 

3D tasarım ile 3D modelleme arasında çok ince bir çizgi vardır. 3D modelleme de hazır olan bir nesne bilgisayar ortamına aktarılır. Ancak 3D tasarım işleminde ortada hiçbir görüntüsü bulunmayan, hesaplamalar ve kullanım alanı gibi kriterlere göre belirlenen ve bu bilgiler ışığında bilgisayar ortamında hazırlanan işlemdir. Bu ince çizgi ile insanlar genellikle 3D tasarım yapabilmek için büyük çabalar sarf etmektedir.

3D Mimari Modelleme çalışmalarımızı https://legorasyon.com/3d-tasarim-ve-mimari-uygulama linkinden inceleyebilirsiniz.

ahşap tasarım 3d modelleme 1024x576 - 3D Tasarım Devamını oku…

Periyodik Bahçe Bakımı

 

Yeşil alanlar, huzur veren ferah ortamlardır. Nefes alınası, temiz ve bol oksijenli bahçeler, adeta sağlıklı yaşamın anahtarıdır. Ancak, nasıl ki yaşadığımız evlerin belirli dönemlerle temizlenmesi gerekiyorsa, bahçelerinde temizlik ve bakımı, periyodik olarak yapılmalıdır. Periyodik bahçe bakımı ise, profesyonellik gerektiren ciddi bir iştir. İşinin ehli bir firma, bahçe bakımında fark yaşatacak teknikler uygular. Herkesin hayalinde rahatlığı ve konforu yaşayabileceği bir bahçe vardır. Hayallere ulaşmanın yolu ise, düzenli olarak bahçe bakımı yapmaktan geçer. Düzenli bakım hizmeti profesyonel bir alan olmakla birlikte, kurumsal firmalardan alınmalıdır.

Periyodik Bahçe Bakımı

Bahçe bakımı üzerine gerek teknik gerekse işçilik açısından profesyonel hizmet sağlayan firmamız, faaliyetlerini planlı çalışma sistemine göre yürütür. Mesleki alanında uzman personelimiz, talep üzerine bakımı yapılacak dış mekanda inceleme yapar, yapılması gerekenlerle ilgili fizibilite raporu hazırlar. Firma olarak temel prensibimiz, dış mekanları yaşanabilir yeşil ve estetik alanlar haline getirmek ile açık alanlarının verimli şekilde devamlılığını sağlamak için ihtiyaçlara uygun destek vermektir. Aynı zamanda danışmanlık hizmeti de veren firmamız, müşterilerin istekleri ile sahip olduğu bilgi ve tecrübeye dayanarak kendi fikirlerini harmanlar. Düzenlemesi yapılacak açık alan için neyin daha doğru olacağına işbirliği içinde karar verilir.

 

Bahçe düzenlemesi adına ilk adımımız, varsa böcek ve haşereleri uygun ilaçlarla yok etmektir. Oldukça kapsamlı bir iş olan bahçe bakımını, aşama aşama olacak şekilde yerine getiriyoruz. Teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak çevre içindeki doğal elemanların estetik ve işlevsel açıdan düzenlenmesi kapsamındaki peyzaj hizmetimiz, insana ve doğaya en büyük katkıdır. Periyodik bakım, rastgele yapılacak bir iş değildir. İleri derece mesleki bilgi, donanım ve tecrübe gerektirir. Bilinçsizce yapılan bitki bakımından hiçbir zaman beklenen verim alınamayacağı gibi, istenmeyen böcek ve haşerelerin çoğalması da kolaylaşır. Bu nedenle bahçe bakımı, profesyonellik ister. Sektörde bilgi ve tecrübe sahibi olmaya yetecek kadar uzun bir süredir hizmet veren firmamız, bahçe bakımını en kaliteli şekilde yapar.

periyodik bahçe bakımı - Periyodik Bahçe Bakımı

Bahçe Düzenlemesi ve Bakımı

Ağaç bakımı, çim bakımı, çim uygulama, bahçe ilaçlama gibi hizmetler haricinde peyzaj hizmeti de veren firmamız, kullanıcıların istekleriyle kendi deneyimini birleştirerek harika doğa elemanları oluşturur. Ayrıca, uygulamadan sonra periyodik alanlar için yaptığı bakım hizmetleriyle sürdürülebilirliği sağlar. Alanında uzman bir firma olarak proje, uygulama ve bakım hizmetlerini, kullanıcı beklentilerine uygun şekilde gerçekleştirir. Son zamanlarda başlı başına bir sektör haline gelen bahçe düzenleme ve bakım hizmetleri üzerine Bakanlık onaylı ilaçlarla, teknolojik ekipmanlarla ve kalifiye personelle sorunsuz hizmet sağlar. Peyzaj işlerinden bakım işlerine uygulama işlerinden ekim-dikim işlerine kadar her alanda ihtiyaçlara özel kişisel çözümler sunar.

Şehir hayatı içinde de doğal yaşamın keyfini sürmek mümkündür. Yeşil bir ortamda sevdikleriyle beraber huzurlu bir yaşam sürmek isteyenlerin vereceği en doğru karar, bahçe bakım hizmeti almaktır. Firmamız tarafından verilen bahçe bakım hizmetinin her aşaması, işinde eğitimli personel tarafından gerçekleştirilmektedir. Bahçe bakım hizmetini uzman bahçıvanlar, ekim-dikim işlerini mesleki bilgisi yüksek çalışanlar, peyzaj desteğini alanında eğitimli mimarların desteğiyle veren firmamız, doğal yaşam alanı oluşturma ve korumada en büyük destekçidir.

Bahçe denildiğinde akla ilk olarak yemyeşil bir alan ve ağaçlar gelir. Bahçelerin güzelliğini ve fonksiyonelliğini koruyabilmesi için, içindeki çimlerden ağaçlara kadar her doğa elemanının bakımı yapılmalıdır. Periyodik bahçe bakım işi konusunda ihtiyaç duyulan her hizmeti sağlayan firmamız, yenilikçi ve kurumsal yapısı gereği hizmet kapsamını sürekli genişletmektedir. Uygun fiyatlarla üstün kalitede periyodik bakım hizmeti için firmamız her zaman, bir telefon kadar uzağınızdadır.

Retro Ev Dekorasyonu

Peki, Retro dekorasyon nedir ve nasıl yapılır?

Retro Ev Dekorasyonu, çok fazla geliştirme süreci yaşamasına rağmen Retro tarzı, hala tasarımındaki ilkelerini korur. Nostaljik güzelliğin temsilcisi olan bu stil, iç mekanlarınızı basit ve modern şekilde dizayn etmenize izin verir. 60’lı yıllardan bu yana etkisini sürdüren Retro, sıra dışı bir stil yaratmak isteyenlerin ilk tercihi olarak öne çıkar.

Retro ev dekorasyonu hakkında bilmeniz gerekenleri bu yazıda bulabilirsiniz!

Retro Ev Dekorasyonu Nedir?

Retro stili, vintage, eklektik ve Bohem tarzlarının nostaljik öğelerini içerir. Cesur desen ve renklerin kullanılmasıyla elde edilen Retro, parlak ve canlı gölgelere, turuncu, sarı ve kırmızı tonlarına odaklanır.

Tipik olarak kaotik ve dağınık bir görünümden kaçınmak için iç mekânın tamamında bu renklerden sadece bir veya iki tanesi kullanılabilir. Retro ev dekorasyonu için tercih edilen mobilya veya objelerdeki desenler, her zaman büyüktür. Bu desenler duvarlardan halılara, sandalyelere ve kanepelere kadar her şeyde kullanılabilir. Mobilyalar genellikle yuvarlak, kavisli hatlara sahiptir, ahşap veya deri ile inşa edilmiştir. Retro stilinde biblolar, mekâna eski bir hava ve anlam katmak için açık raflarda yer alır. Keskin kontrast renklere sahip olan Retro mobilyalar, döşemeli koltuklar ve nostaljik parçalar bu dekorasyon stilinin olmazsa olmazları arasında sayılır.

retro ev dekorasyonu - Retro Ev Dekorasyonu Devamını oku…

Salon Boya Renk Seçimi

Salon Boya Renkleri

Salonlar, konuklarla yapılan eşsiz sohbetlerin alanıdır. Yemek odalarını da içeren salon dekorasyonlarında daha çok şıklığa önem verilir. En çok kullanılan bu yaşam alanları günün yorgunluğunuzu attığınız, aileniz ile en çok vakit geçirdiğiniz alanlar olması nedeni ile de enerjinizi yükseltecek ve mutluluk verecek tasarımlar tercih edilir. Bir yaşam alanının temel karakterini renk tonları belirler. Sade, modern, şık, klasik, vintage, Retro gibi tarzlar için konsept belirlerken ana tema salon boya renk seçimi olacaktır. Seçtiğiniz renk tonu mobilyanızın daha güzel ya da kötü görünmesine neden olabilir. Salonlar en çok vakit geçirilen alanlar olarak, değişen duvar renkleri farklı bir mekan hissi oluşturabilir.

 

Beyaz Tonlarla Aydınlık Salonlar

Küçük bir salona sahip iseniz beyaz ya da açık tonlarda boya seçimi yapabilirsiniz. Bu şekilde salonunuzu daha aydınlık ve ferah bir tarz elde edebilirsiniz. Basık tavanlı ve penceresi az salonlar için özellikle beyaz ya da tonlarındaki renkler önerilir. Açık renk dekorasyonlarda alanı daha geniş gösterir. Beyaz rengin bir avantajı da her renk ile mükemmel uyum oluşturmasıdır. Huzurlu ve dingin bir tarz içinde beyaz tonları tercih edilebilir. Daha parlak ya da daha mat beyaz boya seçeneklerle aradığınız uyumu elde edebilirsiniz.

 

Modernliğin ve Şehirliliğin Simgesi Gri Salonlar

Grinin boğucu bir renk olduğu algısı günümüzde tamamen kırıldı. Hatta son dönemlerin en tren salon renklerinden biridir. Yaşam alanlarınızda daha modern bir tarz için kullanabileceğiniz gri tonu salonlarınıza sofistike ve sosyal bir hava katıyor. Yaşam alanlarına derinlik katması itibari ile de tercih edilen gir tonları şık ve dinlendirici alanlarda oluşturuyor. Grinin koyu tonlarını da salonlarınızda kullanabilirsiniz. Füme mobilyalar, griye çalan zemin kaplama ve siyah perdeler ile kendi tarzınıza asil bir dokunuş katabilirsiniz.

salon boya renkleri - Salon Boya Renk Seçimi Devamını oku…

3D Çizim

3D çizim sözlük anlamı ile bir fikrin, bir projenin ya da bir parçanın gerçekmiş gibi görüntülenmesini sağlayan çizim şeklidir. Burada kullanılan teknikler sayesinde yapılan çizim sanki gerçek bir ürünmüş gibi tasarlanarak gözler önüne serilmektedir. Bu çizim tekniği ile evet belki gerçek bir ürünmüş gibi sergilenmesi yapılıyor ama buradan yola çıkarak ilgili parçanın geliştirilmesi de mümkün kılınıyor.

3D çizim için genellikle mimarlar ön plandadır. Bir firma, bir parçanın ya da projenin üretimini gerçekleştirmeden önce nasıl görüneceği ile ilgili bir ön çalışma yapılması için mimara işi teslim eder. Mimar ise gerekli işin eğer yapılırsa nasıl görüneceğiyle alakalı olarak 3 boyutlu çizimini yapar.

3D Çizim İçin Kullanılan Programlar Nelerdir?

3D çizim yapacak mimarlar genellikle önce 2 boyutlu olarak çizimi gerçekleştirir. Bunun için en ideal program Autocad programıdır. Bu programda ilgili parçanın 2 boyutlu görünüşleri çizilir ve 3 boyutlu olarak modellemesine geçilir. Bu yüzden eğer bu işle uğraşacak olan mimarlar, mühendisler varsa 3 boyutlu modellemeyi, 3d render almayı ve 3 boyutlu çizim için gerekli olan her aşamayı bilmeleri gerekir.

3d mimari tasarım - 3D Çizim Devamını oku…

Villa Tasarımı ve Sıfırdan Villa Yapımı

Villa tasarımı alanında oldukça tecrübeli ve yetenekli ekibe sahip olan firmamız ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için sadece bir telefon uzağınızdayız. Villa tasarımı diğer bina ve ev tasarımlarına benzemez. Bunu genelde aynı kategoriye koyan firmalar olabiliyor ama ikisi birbirinden oldukça farklıdır. Bu yüzden özellikle villa tasarımı ile uğraşan bizim gibi firmaları tercih etmeniz oldukça önemlidir.

 

Villa tasarımı dediğinizde ilk akla gelecek ve karşınıza çıkacak olan firma bizimkisi olacaktır. Bununda haklı olarak gururunu yaşamaktayız. Siz de villa yaptırmak istiyor ama nasıl bir tasarıma sahip olması konusunda kararsızsanız bunu çözmek için bizden destek alabilirsiniz. Hayal ettiğiniz villayı bize anlatmanız halinde o hayali sizin için gerçeğe dönüştürmek için tüm ekibimiz ile ciddi ve özverili bir çalışma içine gireriz. Bu anlamda oldukça istekli ve severek çalışan ekibimiz, hiçbir feragatten kaçmayacaktır. Tek hedefimiz siz değerli müşterimizi mutlu etmek olacaktır.

Villa Tasarımı Planlı Bir Program Gerektirir

Villa tasarımı için öncelikle sağlam ve özverili bir ekip olması gerekir. Eksiksiz ve kusursuz bir villa ihtiyacını ancak bu şekilde karşılayabilirsiniz. Villa tasarımı çok geniş bir alanın tasarımına sahip olduğu için en ufak ayrıntı bile çok önemlidir. Çok küçük gibi görünen duvar ve pencerelerin uyumlu ve doğru orantıda yerleştirilmesine kadar her detay için çok ince düşünmekteyiz. Özellikle iç dekorasyon için bol alternatifli seçenekler sunarak işin en güzel kısmını size bırakıyoruz. Tasarım süreci boyunca bizimle iletişimde bulunarak her aşamasına dahil olabilirsiniz. Bu hususta tüm fikirlerinizi değerli görüp onları değerlendirmek de bizim işimizin bir parçasıdır.

 

Tüm bunları gerçekleştirmek ve sizin hayalinizdeki o villayı size kusursuz bir şekilde teslim edebilmek için çok planlı ve projeli çalışmamız gerektiğini biliyoruz. O yüzden sağlam bir ekibimiz var. Kendimize inancımız tam olduğu için çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz ki; hayallerinize ulaşmanın yolu buradan geçer.

ankara villa yapımı ve tasarımı - Villa Tasarımı ve Sıfırdan Villa Yapımı Devamını oku…

Ankara İç Mimarlık Firmaları

İş yaşamında çok sayıda meslek bulunuyor. Zaman ilerledikçe teknoloji geliştikçe birbirini tamamlayan meslekler de gereksinimlere bağlı olarak ortaya çıkıyor. Bunun yanı sıra kimi meslekler kendi içinde alt başlıklara ayrılıyor ve eskiden olmayan uzmanlaşma ve buna bağlı olarak yeni meslekler ortaya çıkıyor. İşte o mesleklerden bir tanesi de son yılların en gözde mesleklerinden olan iç mimarlık mesleğidir. Özellikle Ankara iç mimarlık denilince akla ilk gelen kentler arasındadır. Bizde Ankara İç Mimarlık firmaları denilince akla gelenlerden bir tanesiyiz.

 

Bu durumda başkent olmasının ve ülkemizin en büyük kentlerinden bir tanesi olmasının da çok ciddi etkisi vardır. Sonuçta birçok meslekte olduğu gibi her yerleşim yerinin kendince bir gerçekliği vardır. Buna bağlı olarak da kimi mesleklere daha çok talep olmaktadır. İç mimarlık için de böyle bir durum aşağıda daha detaylı olarak anlatılacağı üzere söz konusudur.

ankara iç mimarlık firmaları - Ankara İç Mimarlık Firmaları Devamını oku…

Mardin Taşı ile Cephe Kaplaması

Doğal taşlar insanlar tarafından farklı medeniyetlerde, yapıtlarda kullanılan en eski yapı malzemeleridir. Mardin doğal taşı da tarih boyunca, mimari projelere uyumlu olarak yapıtlarda başarılı bir şekilde kullanılmıştır. Kullanıldığı yapıtlarda sağlamlık açısından yıllara meydan okuyan bir yapı malzemesidir.

Mardin Taşı adını, hiç bir doğal taşın böylesine güçlü bir referansa sahip olamadığı, 8000 yıllık, antik Mardin şehri yerleşiminden almıştır. Eski dillerde KALE anlamına gelen Mardin şehrini özel ve güzel yapan Mardin Taşı’dır.

Yapıların büyük çoğunluğunda kullanılan bu doğal taş, işleme kolaylığı, sağlamlık, dayanıklılık ve yalıtım özelliklerinden dolayı eşsiz bir özelliğe sahiptir. Mardin Taşı sahip olduğu bu özelliği ve güzelliği sayesinde; binaların temel bileşenlerinden olan kapılar, pencereler, küçük sütunlar, kemerler ve diğer bileşenlerde, zengin ve çeşitli motiflerle kolayca uygulanmaktadır.

Mardin Taşı, ocaktan çıkarıldığında yumuşak, alımlı ve bal rengindedir. Kolay işlenebilme kabiliyeti ve mekanik uygulama imkânı sunan bu özelliğinin yani sıra; gözeneklerinin birbiri ile teması olmaması da yalıtım özelliğini, en üst düzeye çıkarmaktadır. Sıcak ve soğuk iklimlerde çok iyi bir izolasyon sağlayarak, kullanıldığı yapılarda yüksek oranda enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Mardin Taşı ile Cephe Kaplaması

Yapıtlarınızı geleceğe taşıyan bu doğal yapı taşının sizlere sunduğu bir başka mucize de; aradan uzun yıllar geçmesine rağmen aynı malzeme ile yapacağınız tüm restorasyon çalışmalarında, yapılarınızın ilk günkü gibi görünmesini sağlayacak, özgün renk ve deseni koruyabilmesidir. Dolayısıyla binalarınızda görünüm kirliliği olmayacaktır. Mardin taşı her türlü fiziksel ve kimyasal ayrışmaya karşı da son derece dayanıklıdır.

Mardin doğal taşı, yapıtlarınızın gelecek kuşaklara intikal etmesini garantilemekle kalmıyor; hem iç ve hem de dış mekânlarda doğa ile kucaklaşan bir doğal taş kalitesini sizlere sunuyor.Mardin Taşının dayanıklılığı ve yalıtım özelliği, her türlü iklim şartları ve coğrafyada, uygulayanların gurur kaynağı olacaktır. Devamını oku…

Ankara Ev Dekorasyonu ve Tadilat

Ankara Ev Dekorasyonu firması olarak çizimden uygulamaya kadar tüm süreçleri sizin adınıza takip ediyoruz. Dekorasyon evli, bekar tüm bireyler için çok önemli bir unsurdur. Yaşam alanınıza tarz katmak ve kullanışlı hale getirmek sizi evinizde rahat ve mutlu hissettirecektir. Ev dekorasyonunda belirlenecek tarz her bir birey için farklıdır ve farklı olmalıdır. Evde en çok kullandığınız ve vakit geçirdiğiniz bölümden başlayarak dekorasyon fikirleri yürütülebilir. Örneğin en çok kullandığınız alan salondur ve buradaki dekorasyon fikirleri çok önemlidir. Zira bu alandaki yer döşemesi, ev aksesuarları, dekoratif ürünler, perde seçimi, duvar rengi veya duvar kâğıdı seçimi en temel unsurlardandır. Hem siz hem de misafirleriniz bu alanı kullanacağı için bu alana özenilmesi ve sizi yansıtan bir tarz olması önemlidir. Sadece salon için değil siz en çok hangi alanda vakit geçiriyorsanız o alanın size ve tarzınıza uygun olması o alanda sizlere kaliteli bir zaman ve rahatlık sağlar. Ev tadilatı ve dekorasyonu için konuştuğumuzda yalnız bir odayla ve alanla sınırlı kalamayız çünkü ev bir bütündür hiç fark etmez ister 1+1 ister 7+2 olsun balkon dekorasyonu dahil her alanı iyi değerlendirdiğiniz zaman kalite ortaya çıkacaktır.

ev dekorasyonu ve tadilat firması - Ankara Ev Dekorasyonu ve Tadilat

Devamını oku…